Dyna-Vision Ventilasyon İzleme uygulaması, bir ventilasyon cihazından uzaktan istasyona klinik verileri aktararak hastaların uzaktan izlenmesi için ve servis amaçlı olarak tasarlanmıştır.

Ventilasyon cihazlarını kullanan hastaların uzaktan izlenmesi giderek daha da zorunlu hale geldiğinden, Techmedic Dyna-Vision uzaktan hasta izleme içinde benzersiz bir özellik geliştirdi. Dyna-Vision ünitesi, bu verileri gerçek zamanlı olarak Dyna-Vision Server'a toplamak ve iletmek için ventilasyon cihazının veri portuna bağlanır. Verileri herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda izlemek için internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayar ve bir WEB tarayıcısı kullanılabilir.

Dünyaca ünlü "Cochrane Collaboration" tarafından gerçekleştirilen en yeni çalışma, kronik obstrüktif akciğer hastalığı ve evde ventilasyon izleme ve hastane kabulü, maliyet ve kaynak kullanımını önemli ölçüde azalttığını göstermektedir. Takip hastasının yaşamsal verileri ile eş zamanlı ventilasyon sistemi verileri de tek bir ekranda hekimin bilgisayarına iletilebilinir


Bugün, bakıcılar, hastanın ölçümlerini düzenli kontrol etmek için verileri cihazdan almak zorundadır. Bu verilerin yorumlama ve tedavi için hekime ulaştırılması gereklidir bu sebeple düzenli olarak evde takipte olan hasta sık sık ziyaret edilmelidir. Bu takip ciddi mali yükler oluşturur. Dyna-vision uzaktan hasta izleme sistemimiz bu maliyeti ortadan kaldırmaktadır.

Dyna-Vision, ile evde bakım sağlayıcıları artık bizimle düzenli veri ve doğru bilgiye anında ulaşabilmekte olup, her hasta için tedavi protokollerini kayıt istatistiklerine dayanarak daha kolay düzenleyebilme becerisine sahip olmuş olacaklardır. Acil çağrılar ve gereksiz iletişim karmaşası da ortadan kalmış olacaktır.