InFlight Acil Durumların Yönetimi Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) havayollarının 2016'da 3.6 milyar yolcu sayısına ulaşmış olduğunu bildiriyor.

Ticari hava yolları uçuş sırasında uçakta olan tıbbi olaylar yaygın olarak görüldüğünü bildirmektedirler.

Uçak kabini ortamının sıkışık olması ve sınırlı mevcut kaynaklar sebebi ile bu tür klinik olaylara karar vermek çok zordur.

Kısıtlı zaman, sıkışık alanlar, acil uzman görüşünün alınması gerekliliği, diğer yolcuların psikolojik etkilenmeleri, önemli veya daha az önemli klinik verilerin ayırt edilmesi, personelin eğitimde aldığı becerinin uygulama zorluğu, acil iniş maliyetlerinin fazla olması; İşte hepsine tek ortak çözüm DYNA-VISION uzaktan hasta izleme sistemi.


YOLCULUKTA HASTA TAKİBİ

”Küresel kriz nedeniyle Avrupalı rakipleri küçülürken yolcu sayısını yüzde 15.6 artıran THY, Avrupa'nın en hızlı büyüyen üç ulusal havayolu şirketi arasına girdi.”

Kıtalararası uçuşlarda her yıl yaklaşık 40.000 yolcu taşınmaktadır, tıbbi koşulların yanlış değerlendirilmesi sonucunda birçok gereksiz acil iniş yapılır.Gereksiz acil iniş maliyetleri 2016 yılı IATA verilerine göre yaklaşık 893.000 USD'ı bulmaktadır.

En iyi eğitimli uçuş ekibi bile, tıbbi olaylarda bir hekim görüşüne ihtiyaç duymaktadır, artık sizin için DYNA-VISION uzaktan hasta izleme sistemimiz gerçek bir yardımcı ve çözüm ortağınız olarak uçuşlarınızda size güven verecektir.